Meprobamat

Zastosowanie. Meprobamat stosuje się w leczeniu nerwic i zaburzeń emocjonalnych, pomocniczo w leczeniu choroby wrzodowej i choroby wieńcowej, w celu zniesienia napięcia emocjonalnego towarzyszącego tym stanom. Ponadto meprobamat stosuje się w stanach przebiegających ze wzrostem napięcia i przykurczami mięśni prążkowanych.

Meprobamat i pochodne benzodiazepiny są jednymi z najczęściej obecnie stosowanych leków psychotropowych. Lekarz powinien ordynować te leki z wielkim umiarem, pamiętając, że nie znosząc przyczyny zaburzeń psychicznych, mają one tylko znaczenie pomocnicze i doraźne, a stosowane dłużej mogą spowodować uzależnienie, a w konsekwencji ciężkie zaburzenia psychiczne.

Przeciwwskazania. Przeciwwskazaniem do stosowania meprobamatu . jest uczulenie na lek. Meprobamatu i innych leków kojących nie wolno stosować bez kontroli lekarskiej oraz u alkoholików, morfinistów i leko- manów. Ludzie będący pod działaniem meprobamatu nie mogą prowadzić pojazdów mechanicznych oraz obsługiwać skomplikowanych maszyn.

Jedna odpowiedź na „Meprobamat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *