Preparat i dawkowanie

Pridazol (Priscol) – tabl. 25 mg, 3 razy dziennie 1/s-1 tabl. W warunkach klinicznych dawki te mogą być kilkakrotnie zwiększone amp. 10 mg do wstrzyknięć podskórnych i domięśniowych 1-2 razy dziennie 1h-1 amp krople do oczu 10%, roztwór – po 1-2 krople do oka.

Fentolamina jest to lek zbliżony pod względem budowy chemicznej i działania do tolazoliny, znajduje również podobne zastosowanie, z tym że silniej obniża ciśnieni© tętnicze i z tego względu jest stosowana w celu zapobiegania nadciśnieniu napadowemu, np. u chorych z gruczolakiem chromochłonnym nadnerczy (phcieochromocytoma). Objawy niepożądane i przeciwwskazania jak dla tolazoliny. ihydroergotoksyna

Dihydroergotoksyna jest mieszaniną uwodornionych alkaloidów sporyszu o silnym działaniu a-adrenolitycznym. Jest stosowana w zaburzeniach krążenia kończyn, mózgu i oczu, w migrenie i innych zaburzeniach krążenia obwodowego, pomocniczo w nadciśnieniu tętniczym.

Przeciwwskazaniem są choroby wątroby i nerek oraz niedociśnienie tętnicze. Preparat i dawkowanie. Dihydroergotoxinum aethanosulfonicum – roztwór 1 mg/ml, po 5-40 kropli 3 razy dziennie tabl. 0,25 mg podjęzykowo do ssania .1-8 tabl. na dobę amp. 0,3 mg. We wszystkich przypadkach obowiązuje zasada stopniowego zwiększania dawek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *